Samenwerken in centra
Centrummanagement
De kern van centrummanagement is samenwerking. Partijen die investeren in het stads- of dorpscentrum, ondernemers, vastgoedeigenaren en overheid, slaan de handen ineen. Samen maken zij afspraken en werken zij aan het verbeteren van het centrum. Partijen die wel betrokken zijn bij het centrum maar niet investeren, zoals bewoners en culturele instellingen, worden gehoord in vooroverleggen of klankbordgroepen. Zij schuiven niet aan bij het centrummanagement.
Doel centrummanagement
Het doel van centrummanagement is het vergroten van de aantrekkingskracht en daarmee het economisch functioneren van het centrum. Denk aan het beheer en onderhoud van de openbare ruimte, veiligheid, wet- en regelgeving, evenementen, pr en communicatie, bereikbaarheid en parkeren, branchering en winkelaanbod. Rondom al die thema’s zorgen de deelnemers aan centrummanagement voor het afstemmen van en soms het mee-ontwikkelen van beleid.
Plaatsen in Noord-Nederland met een centrummanager
| Plaats | Opdrachtgever | Meer informatie |
|---|---|---|
| Assen | Binnenstadsvereniging MKB Assen | www.ondernemersfondsassen.nl |
| Coevorden | Coevorder Handelsvereniging | mw. C. Doek, gemeente
T 0524 - 140 524 |
| Emmen | Vereniging Emmen Vlinderstad | www.emmencentrum.nl/werkgroep |
| Hoogeveen | Stichting Centrummanagement Hoogeveen | www.centrum-hoogeveen.nl |
| Groningen | Groningen City Club | dhr. R. Torenbosch, gemeente
T 050 - 367 91 11 |
| Leeuwarden | Leeuwarder Ondernemersvereniging | dhr. H. Galema, citymanager |
| Winschoten | Gemeente, i.s.m. vereniging Handel en Nijverheid | dhr. H. de Wolf, gemeente
T 0597 - 482 452 |
KvK kan helpen
Centrummanagement is niet alleen iets voor steden. Ook op dorpsniveau moeten er zaken worden aangepakt om het dorpscentrum aantrekkelijk te houden of te maken. Maar vaak gaat het daar om een tijdelijk traject.
De Kamer van Koophandel kan u helpen bij het opzetten van centrummanagement door advies te geven, partijen bij elkaar te brengen en een traject te begeleiden. Als u meer wilt weten kunt u contact opnemen met onze contactpersoon in uw gemeente, zie
'Informatie per gemeente'.
