Zzp'er ziet toename in opdrachten

donderdag 16 juni 2011

Zelfstandigen zonder personeel zijn positief over de hoeveelheid werk binnen hun vakgebied, meldt Ininterim.nl op haar website.

Ten opzichte van vorig jaar zegt 58% het idee te hebben dat er meer werk beschikbaar is in zijn beroepssector. ICT’ers zijn het meest positief over hun kansen op de arbeidsmarkt. 69% ziet een toename in de vraag naar hun diensten. Zelfstandigen actief in de overheidsbranche zien met 36% de minste progressie. Van de zzp’ers is 29% in het lopende kwartaal fulltime voorzien van opdrachten. Opvallend genoeg was 20% in ditzelfde kwartaal nog niet één week onder de pannen bij een opdrachtgever.

Positief

Voor het volgende kwartaal zijn de verwachtingen positief. Slechts 9% verwacht droog te staan, terwijl 54% verwacht zeker tweederde van het kwartaal aan het werk te zijn. HR professionals zien hun kansen het zonnigst in. Van hen denkt slechts 4% verstoken te blijven van opdrachten. Financiële zelfstandigen zijn de grootste zwartkijkers. 12% van hen verwacht het komende kwart jaar geen werk te vinden.

Bron: Ininterim.nl

Leads to Insight