Zzp'er dupe van nieuwe tarieven griffierechten
vrijdag 16 december 2011
De zzp'ers en de eenmanszaken krijgen per 1 juli 2012 te maken met een verdubbeling van de eigen bijdrage aan de kosten van een rechtszaak (griffierechten). De verwachting is dat deze bedrijven daardoor minder snel naar de rechter zullen stappen.
Vaste tarieven
Per 1 juli 2012 betaalt u een vast bedrag aan griffierechten. Als u een rechtszaak wilt aanspannen tegen een leverancier omdat u nog 10.000 euro tegoed heeft, betaalt u volgend jaar standaard 500 euro griffierechten. Voor een eenmanszaak is dat bijna een verdubbeling. Voorheen was dat afhankelijk van de rechtsvorm. Voor midden- en grootbedrijven is het nieuwe, vaste tarief juist een stuk voordeliger.
Tijdens de economische recessie krijgen ondernemers waarschijnlijk sneller te maken met juridische geschillen omdat de rekeningen minder snel betaald worden en er meer arbeidscontracten moeten worden ontbonden. De verhoging van de griffierechten ligt daarom extra gevoelig.
Bron: Het Financieele Dagblad
