In recordtempo van en naar Schiphol
donderdag 21 juli 2011
De ongestoord logistieke verbinding tussen het veilingcomplex in Aalsmeer en Schiphol komt er. Het bedrijfsleven bracht dit jaar in recordtempo het laatste deel van de benodigde financering voor een ‘eigen’ weg bijeen.
De Ongestoord Logistieke Verbinding (OLV) Greenport ontsluit het veilinggebied in en rond Aalsmeer met Amsterdam Connecting Trade, het toekomstige logistieke knooppunt bij Schiphol. Zij bestaat uit vrije banen met een directe aansluiting op de nieuwe N201 en op de A4 en A9 en krijgt weinig op- en afritten.
Tijd is geld
Tijd is geld, ook voor de kwekers, groothandelaren en transporteurs in Greenport Aalsmeer. De OLV biedt alleen vrij baan aan hún bloemen- en plantenauto’s. Het transport van sierteeltproducten zal zo niet worden gehinderd door kostbare files en andere vertragingen. Bovendien worden door de twee verbindingen bij de veiling en bij Schiphol de nieuwe N201 ontlast. Nu al is berekend dat die tegen 2018-2020 dichtslibt als er niet wordt ingegrepen.
Bijdrage bedrijfsleven
De aanleg van de OLV Greenport gaat 16, 6 miljoen kosten. FloraHolland en de VGB, de branchevereniging voor de groothandel in bloemen en planten, storten elk 1,5 miljoen euro in het potje. De rest komt van diverse overheden en Schiphol. Pas eind 2010 is deze publiek-private constructie bedacht en nu is zij al een feit. Die snelheid is uniek.
De verwachting is dat met de aanleg van de OLV Greenport in 2013 kan worden gestart, zodra de nieuwe N201 is opgeleverd.
Meer informatie
Gerard Kooiman, KvK Amsterdam.
Bron: KvK
