Zorg als aanjager economie
dinsdag 7 februari 2012
De behoeften aan personeel in de metropoolregio en de instroom vanuit het onderwijs stond eind januari centraal tijdens het nieuwjaarssymposium van de KvK. De feiten zijn bekend, in de zorg worden de eerste vervolgstappen gezet.
In onze vergrijzende samenleving blijft het economisch belang van de zorg toenemen, ook in onze regio. De maatschappelijke rol van de sector is groot, Onze kennis over de personeelsvraag onvolledig. Dit geldt voor de zorg- en welzijnsector, maar ook voor zorggerelateerde of verzorgende bedrijven (medische pedicure en manicure, medische instrumentenmakers of farmaceuten). Eén ding is duidelijk: er zijn serieuze signalen dat instellingen moeten gaan knokken om de schaarse, goed gekwalificeerde werknemers. Alleen al in Amsterdam stonden in september 2010 ruim 1000 vacatures open, waarvan de helft langer dan drie maanden.
Personeelstekorten kosten geld. Want werknemers worden duurder en als ze er niet zijn, dan kunnen bedrijven niet blijven draaien. “Bijna alle deelregio´s hebben nu in beeld aan welke opleidingsniveaus behoefte is. Daarnaast staan de gemeenten voor een grote opgave om mensen aan het werk te helpen. Daar liggen mogelijk kansen. In de regio’s Zuid-Kennemerland en de IJmond besteden we vanuit de KvK komend jaar aandacht aan de economische potentie van de sector. Denk aan de opkomst van zorghotels of ICT-toepassingen.“ Dit zegt Laurette van Halen. Zij neemt in 2012 namens de KvK deel aan een onderzoek in Zuid-Kennemerland naar de behoeften aan zorg en aan werknemers vanuit de zorginstellingen.
Een interview over het onderzoek
Bron: KvK Amsterdam
