Den Helder wil zelfstandige civiele zeehaven worden

dinsdag 25 oktober 2011

De gemeente Den Helder heeft plannen om 'vol te gaan' voor de ontwikkeling van de zeehaven, die nu vooral in gebruik is bij de marine. Havenbedrijf Rotterdam denkt met Den Helder mee.

Omdat Defensie moet inkrimpen zal er steeds minder te doen zijn in de Den Helderse haven. Om werkgelegenheid te behouden en economische groei voor de stad te creƫren wil de stad de haven voor 'civiel' gebruik gaan inrichten.

Het college van burgemeesters en wethouders van de marinestad heeft de gemeenteraad een 'ambitiedocument' voorgelegd. Daarin staat dat de zeehaven verzelfstandigd moet worden, en dat in samenwerking met Defensie een deel van het haventerrein anders ingericht moet gaan worden. Een groot deel van de haven is nu niet toegankelijk voor 'burgergebruik'. Daarnaast kan de haven uitgebreid worden in westelijke en/of oostelijke richting, in de Waddenzee.

De gemeente ziet kansen voor Den Helder in de ladingstromen van en naar de grote mainports van Noord-West Europa. Vandaar dat ook het Havenbedrijf Rotterdam is aagezocht om mee te denken over deze ontwikkeling. Verzelfstandiging van de haven zou al halverwege 2012 of begin 2013 een feit moeten zijn.

Bron: Nieuwsblad Transport

Leads to Insight