Verplichtingen bij markt- en straathandel
Een stroopwafelkraampje in een winkelstraat of een groentekraam op de markt. Elke soort markt- en straathandel heeft zijn eigen regelgeving.
De markt op? Zorg voor een marktpas en een vergunning
Als u vis of kleding wil verkopen op de markt hebt u een marktpas nodig. Dit is het bewijs van registratie van het Hoofdbedrijfschap Detailhandel (HBD). Ook heeft u een gemeentelijke marktvergunning nodig. Informatie over de toewijzing van marktplaatsen, vindt u bij de gemeente waar u op de markt wil staan. De regels waarmee u te maken krijgt, bijvoorbeeld over het schoonhouden van uw marktplaats, staan in plaatselijke verordeningen.
Standplaatsvergunning
Wilt u loempia’s of ijsjes verkopen vanuit een kraam in een winkelstraat? Of wilt u fruit verkopen langs de openbare weg? Hiervoor hebt u een standplaatsvergunning van uw gemeente nodig.
Huis-aan-huis verkoop
Als u bijvoorbeeld encyclopedieën, verzekeringen of tijdschriftabonnementen huis aan huis verkoopt (colportage), heeft u in sommige gemeenten een ventvergunning nodig. Meer regels over colportage.
Meer informatie
Bij de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel (CVAH) kunt u terecht voor meer informatie, bijvoorbeeld waar en wanneer er markten zijn in uw regio. Ook biedt de CVAH diverse diensten aan ondernemers in deze branche, zoals een juridisch loket.
