Herroepingsknop verplicht voor webshops

Vanaf juni 2026 wordt het voor klanten makkelijker om bestellingen en diensten te annuleren. Je moet dan een duidelijke herroepingsknop op je webshop zetten. Met deze knop kunnen klanten eenvoudig aangeven dat ze hun aankoop of dienst willen annuleren.

Blijf op de hoogte

Het laatste ondernemersnieuws in je inbox ontvangen? Kies welke thema's voor jou interessant zijn en meld je aan voor een van onze nieuwsbrieven.

Meld je aan

Zorg dus dat er per 19 juni 2026 een makkelijk te vinden en duidelijke knop of link op je website staat.

Voor wie geldt deze regel?

De regel geldt voor:

  • webshops die aan verkopen
  • verkopers van online diensten
  • ondernemers die verkopen via social media

Hoe voldoe je aan de regel?

Nu moeten klanten vaak nog een retourformulier invullen (modelformulier voor herroeping). De herroepingsknop vervangt dit formulier niet. Het is een extra, makkelijkere mogelijkheid om de bedenktijd te gebruiken.

Je mag zelf weten hoe de knop of link eruitziet. Zolang hij maar duidelijk en makkelijk te vinden is. Overleg eventueel met de bouwer van je website waar je de knop het beste kunt neerzetten. Leg je klanten ook uit hoe de knop werkt.

Nadat klanten de knop hebben gebruikt, stuur je ze een bericht waarin ze de annulering kunnen bevestigen. Na deze bevestiging start de periode van veertien dagen waarin ze de bestelling kunnen terugsturen.

10 basisregels voor online verkopen

Bekijk aan welke regels je je nog meer moet houden als je online verkoopt.

Europese richtlijn

Waarschijnlijk moet de herroepingsknop dus vanaf 19 juni 2026 op je website staan. De Tweede en Eerste Kamer moeten nog over de regel stemmen. Toch is het zeker dat de regel uiteindelijk wordt ingevoerd, omdat die uit een Europese richtlijn komt.