Twijfel over een bedrijf of organisatie? Vertel het KVK
- Vincent Mirck
- Bijgewerkt 10 juli 2026
- 1 min
- Wetten en regels
Denk je dat de gegevens van een bedrijf of organisatie in het Handelsregister niet kloppen? Dan kun je dat melden bij KVK. We gaan de gegevens dan controleren.
Op het uittreksel van het Handelsregister van het bedrijf of de organisatie komt dan soms te staan: ‘Voor deze inschrijving is een gegeven in onderzoek’.
Consument of ondernemer: online formulier
Ben je een consument of ondernemer? Stuur ons dan een melding met een online formulier. We vinden je privacy belangrijk. De persoonsgegevens van jou als melder delen we niet met het bedrijf of de organisatie.
Digimelding voor overheidsorganisaties
Werk je bij de overheid, zoals een gemeente of de Belastingdienst? Geef het dan door met een Digimelding.
Onderzoek naar gegevens
We zijn verplicht om een onderzoek te doen na het ontvangen van een melding. Over hoelang het onderzoek duurt en hoe het onderzoek gaat, kunnen we geen informatie geven. Meer weten? Lees dan welke stappen KVK zet na een melding.
Je kunt de melding niet anoniem doen, want we willen als KVK wel weten met wie we te maken hebben. Maar we geven het bedrijf of de organisatie vanwege de privacy nooit je naam of persoonsgegevens.
Gegevens moeten kloppen
De gegevens in het Handelsregister moeten kloppen. Als een bedrijf wijzigingen niet doorgeeft, geldt toch wat in het Handelsregister staat. Dat heet derdenwerking en is vastgelegd in de Handelsregisterwet.
Controleer daarom regelmatig de gegevens van je bedrijf of organisatie. En geef het aan KVK door als je denkt dat gegevens van een bedrijf of organisatie in het Handelsregister niet kloppen.