Adres beschermen tegen reclamepost en verkoop aan de deur

Wil je niet dat bedrijven en organisaties het adres van je organisatie gebruiken voor reclame of verkoop aan de deur? Geef dit dan door aan KVK. Iedereen die bij KVK een uittreksel van je gegevens aanvraagt, ziet op het uittreksel staan of ze jouw adres wel of niet mogen gebruiken voor reclame.

Zo bescherm je je adres

Stuur een mail naar handelsregistermail@kvk.nl. Zet deze gegevens in de mail:

  • naam bedrijf of KVK-nummer

  • de naam van de persoon die officieel voor je bedrijf of organisatie inschrijvingen, wijzigingen en uitschrijvingen in het Handelsregister mag doen

  • of je de bescherming aan of uit wilt zetten

Staat de bescherming aan? Dan ziet iedereen die bij KVK een uittreksel van je gegevens aanvraagt, erop staan dat die je adres niet mag gebruiken voor reclame. Een soort digitale NEE-NEE-sticker dus.

Als je toch benaderd wordt, kun je het bedrijf wijzen op het feit dat ze zich hieraan moeten houden. Hiervoor kun je de voorbeeldbrieven van de Autoriteit Persoonsgegevens gebruiken.

Het Handelsregister

Andere ondernemers gebruiken de informatie over jouw bedrijf in het Handelsregister om je betrouwbaarheid te controleren of om nieuwe klanten te vinden. Andersom kun jij dit ook doen, bijvoorbeeld met een uittreksel van je zakenpartner. 

Goed om te weten: je telefoonnummer dat in het Handelsregister staat is geen openbaar gegeven. Alleen organisaties die hiervoor toestemming hebben, zoals de Belastingdienst of notarissen, kunnen jouw telefoonnummer zien.

Nooit meer ongewenste post?

Het beschermen van je adres tegen reclame en verkoop aan de deur betekent dat anderen je adres minder goed kunnen vinden. Zo neemt Google bedrijven die hun adres beschermen niet op in Google Maps.

Het beschermen van je adres garandeert niet dat er niemand meer aan je deur komt. Bedrijven en organisaties vinden adresgegevens namelijk ook op andere plekken, denk aan adresgidsen en websites. En bedrijven bereiken je natuurlijk ook via e-mail of telefoon. Ga daarom aan de slag met meer tips tegen ongewenste post, mail of telefoontjes.

Veelgestelde vragen

Bedrijven mogen je alleen commerciële e-mailberichten sturen als je vooraf toestemming hebt gegeven. Daarop geldt wel een uitzondering. Bedrijven mogen aan bestaande klanten (waaraan zij een product of dienst hebben verkocht), ongevraagde berichten sturen over soortgelijke diensten of producten. Dat mag zonder je toestemming.

Als je ongewenste digitale mailings ontvangt (spam), spreek dan de verzender hierop aan. Heeft dit geen effect, dan kun je een klacht indienen bij Autoriteit, Consument & Markt (ACM).

In de Handelsregisterwet staat dat KVK van elke ondernemer het telefoonnummer moet inschrijven. Het telefoonnummer is niet openbaar. Alleen KVK en organisaties die daar toestemming voor hebben, zoals de Belastingdienst of een notaris, kunnen je telefoonnummer zien en contact met je opnemen. 

Heb je toch last van vervelende telefoontjes? Ga dan aan de slag met deze tips tegen ongewenste telefoontjes, post en e-mail

De zakelijke vermelding van jouw gegevens op de Telefoongids & Gouden Gids kun je zelf verwijderen of wijzigigen op detelefoongids.nl. Je zoekt je eigen vermelding op detelefoongids.nl en klikt op je naam om de details te bekijken. Vervolgens klik je op 'Beheer gratis jouw bedrijfsgegevens'.

Voor een verzoek aan Google gebruik je dit formulier. Voor het verwijderen van gegevens bij overige websites gebruik je de voorbeeldbrieven van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). En regel de zichtbaarheid van je social media via je instellingen.